POLEKO 2010

Prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, pokazy maszyn w ruchu, rozmowy biznesowe prowadzone na stoiskach oraz blisko 50 specjalistycznych konferencji i warsztatów - tak wyglądały tegoroczne edycje Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, które odbyły się w Poznaniu w dniach 23-26 listopada 2010r.

Na cztery dni Poznań zamienił się w europejskie centrum informacji związanej z ekologią, efektywnym wykorzystaniem energii oraz gospodarką odpadami i recyklingiem. Ekspozycja targów POLEKO i KOMTECHNIKA zajęła łącznie powierzchnię ponad 15.000 m2 i zgromadziła około 700 wystawców i firm reprezentowanych z 20 krajów: Austrii, Australii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Japonii, Kanady, Lichtensteinu, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją targów POLEKO objął Minister Środowiska, dr hab.inż. Andrzej Kraszewski.

Ekspozycję targową odwiedziło blisko 20 tysięcy zwiedzających. Mieli oni okazję zapoznać się z prezentowanymi przez wystawców najnowszymi produktami i technologiami z zakresu ochrony środowiska. Targi cieszyły się też ogromnym zainteresowaniem mediów tak branżowych, jak i lokalnych oraz ogólnopolskich. W sumie akredytowało się blisko 300 dziennikarzy.

Lider projektu, firma EKSPERT-SITR Spółka z o.o. również wystawiła swoje stanowisko na targach.

 

 

Linki:

 

Publikacja naukowa

Seminarium

Zakończyliśmy już cykl 19 seminariów naukowych. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za udział.