AGROTECH 2011

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2011 oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi, które odbyły się w dniach 11-13 marca 2011 w Kielcach są najchętniej odwiedzanymi wystawami tej branży w Polsce. Pod względem liczby gości plasują się na trzecim miejscu w Polsce. - W porównaniu do 2010 roku zanotowaliśmy aż o ponad 9 tysięcy więcej zwiedzających. W sumie gościliśmy 50 272 osób, takiego wyniku jeszcze w historii Targów Kielce nie było. – mówi z dumą wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Bożena Staniak. – W ogóle jeśli chodzi o targi rolnicze i leśne to ten rok był wyjątkowy. Rekordowa była nie tylko liczba zwiedzających ale również liczba wystawców. Swoje stoiska miało 550 firm z 16 krajów. Powierzchnia przeznaczona pod targi po raz pierwszy przekroczyła 50 000 metrów kwadratowych. Ponadto wystawy otworzyli wyjątkowi goście komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi Dacian Cioloş oraz minister rolnictwa i rozwoju Wsi Marek Sawicki – podsumowuje wiceprezes.

AGROTECH Drugiego i trzeciego dnia targów (12 i 13 marca) stoiska wystawiennicze odwiedziła grupa delegatów z sektora rolnictwa Bośni i Hercegowiny. Wizyta studyjna zorganizowana została przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA w ramach projektu finansowanego z Unii Europejskiej pt. "Wzmocnienie zdolności programowania rolnictwa i obszarów wiejskich".

Imprezy odbyły się we wszystkich 7 pawilonach oraz specjalnie przygotowanych 4 halach namiotowych. Wiele z około 2 tysięcy prezentowanych wielkich maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie. Najlepiej można zaobserwować to właśnie na targach AGROTECH.

AGROTECH Wystawie AGROTECH towarzyszyło wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich był między innymi Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, w którym udział wzięło 80 najlepszych zawodników z całej Polski, wyłonionych spośród aż 1200 przystępujących do pierwszego etapu zmagań.

Uroczysta gala rozdania nagród zgromadziła tłumy wystawców, którzy z napięciem czekali na ogłoszenie wyników. Wieczór wzbudził wiele emocji, ponieważ prestiżowe nagrody wręczało aż 9 instytucji. Zwycięzcom na scenie gratulował m.in. wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk.

AGROTECH Wśród wyróżnień znalazły się: Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, statuetki Maszyna Rolnicza Roku 2011, wyróżnienia redakcji AGRO oraz AGRO Biznes Klubu, tytuły „Zasłużony dla Rolnictwa”, które otrzymali pracownicy Stacji Chemiczno Rolniczej w Kielcach, nagrody Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, statuetki Instytutu Technologiczno Przyrodniczego oddz. w Warszawie, znaki promocyjne „Wyrób na medal” przyznawane przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych z Poznania oraz Znaki Bezpieczeństwa KRUS wraz ze statuetkami Dobrosław. Swoje nagrody wręczył również europoseł Czesław Siekierski. Targi Kielce przyznały złote medale i wyróżnienia za produkty prezentowane na targach AGROTECH i LAS-EXPO oraz za oryginalność prezentacji stoisk.

Patronat honorowy nad targami AGROTECH objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Marek Sawicki. Patronatem medialnym targi objęła pierwsza w Polsce telewizja rolnicza TVR, na antenie której można oglądać liczne relacje z targów.

Lider projektu, firma EKSPERT-SITR Spółka z o.o. wraz z partnerem projektu Stowarzyszeniem Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Rolnictwa również wystawiła swoje stanowisko na targach. Byliśmy obecnie w pawilonie K na stoisku nr 81.


 

Publikacja naukowa

Seminarium

Zakończyliśmy już cykl 19 seminariów naukowych. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za udział.